Motor Katkısı

Otomobillerimiz için en önemli unsur kuşkusuz motordur. Aracımızın en yüksek maliyetli parçalarının barındırıyor olması bir yana, motor bakımının doğru ve yeterli yapılmaması durumunda veriminin de düşük olacağı hepimizin malumudur. Tabii bakımla birlikte şartlara uygun biçimde performans elde etmek ve ekstra bakım sağlamak için Motor Katkısı ürünlerini de kullanabiliriz. Hatta ülkemiz koşullarında bu ürünleri kullanmamız neredeyse bir zorunluluk halini almıştır.

Otomobil üreticileri, Motor katkısı kullanılması gerekliliğinden söz etmez. Fakat bu Motor Katkısı kullanılmasının gereksiz olduğu anlamını elbette taşımamaktadır. Örneğin, motor yağları, mükemmel koşullarda aracı korumak için üretilirler. Yani zor koşullar ve ekstralar için bir savunma, yalnızca motor yağı ile elde edilemeyebilmektedir. Kışın ağır iklim koşullarında pek çok motor yağı, motoru özellikle soğukken yeterince yağlamaz ve aşırı tüketimin yanı sıra ciddi bir yıpranmaya neden olur. Bunun önüne geçmek için ise, Motor Katkısı ürünlerinin kullanılması oldukça faydalıdır.

Teflon veya bor katkılı Motor Katkısı ürünlerini kullanarak aşınmış motorlarınızda revizyon elde edebilir, motor yenileme periyotlarını uzatabilirsiniz. Ayrıca yağ kalitesi yükseltici etkileri olan Motor Katkısı ürünlerini kullanarak, mineral, sentetik veya yarı sentetik yağların kalitesini gözle görülür oranda yükseltebilirsiniz. Motor Katkısı ürünleri,

·         Yağlama kalitesini artırır

·         Vuruntuyu azaltır (sesi azaltır)

·         Yakıt tüketimini düşürür

·         Performansı yükseltir

·         Yağ yakmayı azaltır

Ayrıca Motor Katkısı ürünleri turbo şarjlı ve katalitik konvektörlü araçlar için de ekstra bakım unsuru olarak değerlendirilebilmektedir.

Başa Dön