Oto trafik aksesuarları

Araba trafik tescil koşullarından bir tanesi olan zorunlu trafik ekipmanları esasında birer aksesuar değildir. Her ne kadar ürün kategori isimleri olarak Oto trafik aksesuarları dense de, bu grupta yer alan neredeyse tüm ekipmanlar zorunludur. Tabii bu ekipmanların bir kısmı belli dönemlerde zorunlu olarak da kabul edilebilir. Örneğin, zincir ve çekme halatı gibi Ototrafik aksesuarları kış ayları dışında zorunlu değilken, acil yardım kiti, trafik reflektörü, takoz ve yangın söndürücü dört mevsim zorunlu ekipmanlardır. Herhangi bir trafik kontrolünde bu ekipmanın aracınızda bulunmaması durumunda ciddi cezalara muhatap olabilmenizin söz konusu olduğunun altını özel olarak çizmekte fayda görüyoruz.

Kaldı ki, Oto trafik aksesuarları; yalnızca kanuni zorunluluk arz etmesinden dolayı değil, hayati durumlarda işlevsel olmaları nedeniyle de otomatik olarak zorunludur. Kaza durumunda çok basit bir unsurun dahi hayat kurtarabileceği ve yangına zamanında müdahalenin arabanın yanmasını engelleyeceği gibi hususları akıldan çıkarmamak gerekir.

Yani, araba kullanmak bir sorumluluktur. Kendinizin ve diğer araç sürücü ve yolcularının güvenliği için, araçlarınızın muayene standartlarından birisi olan Oto trafik aksesuarları aracınızda mutlaka bulunmalıdır. Ayrıca, zorunlu trafik araç muayenesi durumunda kitinizin kanuna uygun biçimde eksiksiz olması gerektiğini de unutmayınız.

Arabamsekil.com, kanunda öngörülen standartlara göre oluşturulmuş ve içeriği kaliteli ürünlerle donatılmış olan zorunlu Oto trafik aksesuarları ve isteğe bağlı ürünleri sizlere en uygun koşullarda sunmaktadır. 

1
Başa Dön